Zalety księgowości zewnętrznej

Prowadzenie księgowości firmy przez specjalizujące się w tym podmioty przynosi wiele korzyści. Wymuszona przez rynek potrzeba coraz większej rywalizacji z konkurencją, skłania właścicieli firm do oszczędności, a także do skupienia całej uwagi na podstawowych celach działalności. Prowadzi to do zlecania jak największej liczby zleceń firmom outsourcingowym. W ten sposób biura rachunkowe mają coraz więcej pracy, a przedsiębiorcy optymalizują koszty. Jednak przyczyny ekonomiczne nie są jedynymi, które decydują o tym, że warto postępować zgodnie z tym trendem.

bookkeeping-615384_640Zdarza się, że księgowość prowadzona samodzielnie przez właściciela lub przez niedoświadczoną osobę, doprowadza do wielu nieprawidłowości. Niektóre mogą ujść płazem, jednak w razie kontroli Urzędu Skarbowego mogą pojawić się problemy. Kontrolerów nie będzie interesowało to, że dopiero się uczymy i nie wiedzieliśmy o konieczności odprowadzenia jakiegoś podatku. Dlatego warto postawić na wartościowe biura rachunkowe, które są przygotowane do prowadzenia księgowości w oparciu o aktualnie obowiązujące prawo.

Osobom, które nie zajmują się tą tematyką na co dzień, bardzo trudno jest śledzić wszystkie zmiany i na bieżąco je wdrażać. Co ważne, jeśli w razie jakiekolwiek kontroli okazałoby się, że postępowanie biura zostałoby podważone przez jakiś organ państwowy, obowiązuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Niestety, obowiązujące w Polsce prawo nie zawsze jest przyjazne przedsiębiorcom i może się okazać, że błędy w zakresie księgowości, negatywnie wpłyną na płynność finansową całej firmy. Jest to jedna z ważniejszych przyczyn, dla której powierzenie spraw finansowych fachowcom w ostatecznym rachunku zdecydowanie się opłaca.

Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszego bloga. W najbliższych artykułach będziemy kontynuowali tematykę związaną z zaletami wynikającymi z prowadzenia księgowości zewnętrznej.

Pozdrawiamy, Avalis.pl

Dodaj komentarz