Rozliczenie PIT

Wciąż mamy czas na to, by złożyć roczne zeznanie podatkowe. Dziś postaramy się omówić podstawowe kwestie z tym związane. Odpowiemy też na pytanie jak długo przedsiębiorcy, którzy chcą rozliczyć się Urzędem Skarbowym przed końcem kwietnia, będą musieli czekać na zwrot podatku dochodowego.

PodatkiW rocznych zeznaniach podatkowych znajdują się informacje o ulgach podatkowych, osiągniętych przychodach, poniesionych kosztach, a także składkach z tytułu ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych. Osoby prowadzące firmy mogą robić to same lub skorzystać z pomocy księgowości.

Należy pamiętać o tym, że przedsiębiorcy, którzy rozliczają się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych składają swój PIT do końca stycznia. Przekroczenie tego terminu grozi poważnymi problemami i ewentualnymi konsekwencjami, dlatego warto o tym pamiętać. Jeśli ktoś zapomniał, będzie musiał się teraz tłumaczyć.

Każdy przedsiębiorca rozliczający się według skali podatkowej lub liniowo musi do końca kwietnia złożyć roczne rozliczenie podatkowe. Przedsiębiorcy rozliczający się według skali podatkowej lub liniowo, muszą do ostatniego dnia kwietnia ostatecznie złożyć rozliczenie podatkowe.

Istnieją różne sposoby na uzyskanie ulg podatkowych. W przypadku zastosowania ulgi lub rozliczenia się z partnerem, może okazać się, że przedsiębiorca nadpłacił podatek dochodowy za dany rok. Ma więc prawo do jego zwrotu lub przeniesienia na kolejny okres rozliczeniowy.

Kiedy następuje zwrot podatku dochodowego? Może to nastąpić dopiero na końcu lipca, jeśli zeznanie zostało złożone pod koniec obowiązującego terminu, czyli np. 30 kwietnia. Zgodnie z przepisami zwrot nadpłaty podatku dochodowego następuje w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia rocznego PIT-u i 2 miesięcy od złożenia korekty,

Pozdrawiam, Avalis.pl

Dodaj komentarz