Obniżenie podatku od zapłaty, cz. II

Dziś znów będziemy poszukiwali sposobów na obniżenie podatku od zapłaty. Przy planowaniu każdego budżetu – zarówno domowego, jak i firmowego mamy do czynienia z opłatami stałymi. Są to wszelkiego rodzaju rachunki za telefon, media, Internet i wiele innych. Tych płatności nie da się uniknąć, ale przy odrobinie sprytu można je pomniejszyć. W jaki sposób?

xxxWarto pamiętać o tym, że za wszystkie opłaty, które będzie trzeba tak czy inaczej uiścić, można zapłacić pod koniec roku, dzięki czemu zaliczka do zapłaty zostanie obniżona. Powinni się nad tym zastanowić szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy mają w tej chwili nieco wolnych środków. Jak wiadomo początki roku bywają najbardziej niepewne i pierwsze oszczędności poczynione już teraz mogą okazać się bardzo potrzebne.

Niewątpliwą korzyścią jest fakt, że można w ten sposób uniknąć podatku do dopłacenia po złożeniu zeznania podatkowego, ale również fakt, że w pierwszych miesiącach nowego roku część opłat będziemy mieli już – kolokwialnie mówiąc – „z głowy”. Zwłaszcza że liczba rachunków wciąż rośnie: za wodę, prąd, gaz, telefon, Internet. To te podstawowe a każdy z pewnością mógłbym dopisać coś jeszcze do tej listy. Dlatego oszczędności na zaliczkach mogą wyjść całkiem niemałe.

Jak jeszcze zaoszczędzić? Warto zrobić porządek w dokumentach. Często przy okazji przeglądania różnego rodzaju listów, faktur czy pism odnajdują jakieś zaległe faktury. Można je oczywiście doksięgować do końca roku

Przedsiębiorca może też przekazać środki na cele dobroczynne. Tego rodzaju środki można potraktować jako ulgę podatkową i rozliczyć w tym roku. Nasza księgowość chętnie udzieli dodatkowych porad wszystkim zainteresowanym. Zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy, Avalis.pl

Dodaj komentarz