Nie warto oszczędzać na biurze rachunkowym

Żyjemy w czasach, w których konkurencja na rynku niemal w każdej branży jest coraz większa, dlatego dla wielu przedsiębiorców priorytetem staje się obniżanie kosztów. Aby zapewnić płynność funkcjonowania firmy, oszczędności zwykle poszukuje się w działach niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością. I tak jednym z pierwszych sposobów na obniżenie kosztów, jest zmiana funkcjonowania działu księgowości. Usługi te powierza się podwykonawcy zewnętrznemu – czyli biuru rachunkowemu.

money-367973_640Niestety okazuje się, że biura rachunkowe działając w warunkach ostrej rywalizacji cenowej, decydują się na drastyczne obniżanie płatności za swoje usługi. Aby wyjść na swoje, zmuszone są zatrudniać coraz mniej doświadczonych pracowników, którzy nie są wystarczająco doświadczeni i wykwalifikowani. Powoduje to liczne problemy zarówno dla obsługiwanego przedsiębiorcy, jak i dla biura księgowego, któremu zostało powierzone wykonywanie usług.

Jeżeli firma outsourcingowa mająca wykonywać dla nas prace, nie zostanie odpowiednio zweryfikowana, właściciela firmy może spotkać bardzo przykra niespodzianka. Szczególnie wtedy gdy zainteresuje się nim Urząd Skarbowy, dopatrzy się niezapłaconych podatków i nałoży dotkliwą grzywnę. Faktem jest, że biura rywalizujące o zajęcie dobrego miejsca na rynku usług księgowych wyłącznie za pomocą ceny, muszą rekompensować sobie te koszty w inny sposób, np. poprzez branie dużej liczby zleceń, których nie są w stanie dobrze obsłużyć. Powoduje to, że zatrudnieni tam pracownicy, nie mają czasu na poszerzanie swojej wiedzy i dodatkowe szkolenia, przez co znacznie częściej zdarzają im się pomyłki.

Podkreślmy, że wybierając biuro rachunkowe, warto kierować się innymi kryteriami niż tylko cena. Zgodnie z mądrą sentencją wypowiedzianą przez jednego z naszych klientów: „Nie stać mnie na tanie biura rachunkowe!”. Jeżeli chcą Państwo przekonać się, ile takie usługi kosztuję w naszym biurze – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie przygotujemy wycenę.

Pozdrawiamy, Avalis.pl

Dodaj komentarz