Czy biuro rachunkowe online i księgowość przez Internet to to samo?

Fakt, że rzeczywistość serwuje nam dużo więcej czynności i obowiązków do wykonania niż parę dekad wcześniej, jest niezaprzeczalny. Na ten aspekt należy jednak spojrzeć także od drugiej strony. Realizacja wielu celów lub pozyskiwanie potrzebnych informacji przychodzi ze znacznie większą łatwością niż do tej pory. Wpływa na to postęp cywilizacyjny, który z kolei powoduje wszelkie ułatwienia techniczne i technologiczne. Przykładem takich udogodnień jest właśnie temat niniejszego artykułu, czyli biura rachunkowe online i księgowość przez Internet. Poruszymy temat tego, jakie różnice występują pomiędzy tymi dwoma zagadnieniami.

biuro rachunkowe 1

Biuro rachunkowe online a księgowość przez Internet

Biuro rachunkowe online różni się przede wszystkim tym, że jego oferta jest nieco bardziej rozszerzona. Księgowość bowiem polega na samodzielnej pracy przedsiębiorcy z dokumentami księgowymi za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania udostępnionego online. Niekiedy można zamówić pewne funkcje dodatkowe i mieć dostęp do wsparcia doradców i profesjonalistów z dziedziny księgowości i podatków. Biuro rachunkowe natomiast różni się tym, że księgowania już nie wykonuje się samodzielnie, tylko robią to wykwalifikowani księgowi i specjaliści. Ta opcja od tradycyjnej księgowości różni się tym, że klient nie musi już tracić czasu na dojazdy, ponieważ cały proces odbywa się elektronicznie. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że usługa biura rachunkowe online jest kilkakrotnie razy droższa od księgowości, ale gwarantuje solidność wykonania. Wybór ten jest najodpowiedniejszy szczególnie dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Plusy korzystania z księgowości online

Pierwszy i chyba najbardziej przekonujący pozytyw to taki, że przedsiębiorca przy prowadzeniu dokumentacji online ma nieograniczony dostęp do swoich danych, niezależnie od czasu i miejsca. W każdej chwili może dokonać w nim zmiany bądź poprawki. W zależności od tego, którą opcje wybierze, czy biuro rachunkowe, czy księgowość online również nie będzie musiał tracić czasu, na dostarczanie papierów, co w godzinach pracy zapewne niejednokrotnie było problematyczne. Co więcej, warto zauważyć, że dane przechowywane na e-koncie są dużo bardziej bezpiecznie. Jest tak, ponieważ znajdują się w chmurze, której niegroźne są wszelkie awarie nośnika. Wysoka klasa programów i certyfikaty czuwające przed wszelkimi zagrożeniami dodatkowo budzą zaufanie potencjalnego klienta. Każdy młody przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę tego typu możliwości.